TEFAL ACTIFRY GENIUS XL AH960830

ACTIFRY GENIUS XL AH960830 Zdravý a snadný způsob, jak si vychutnat své oblíbené smažené pokrmy

Geniální každodenní vaření s fritézou ActiFry! Inteligentní a všestranná zdravá fritéza ActiFry Genius XL nabízí 9 automatických nastavení pro nejrůznější smažené pokrmy a dokáže s minimem oleje, případně zcela bez oleje připravit zdravé a chutné pokrmy. Díky exkluzivní technologii Dual Motion tato vzduchová fritéza zaručuje bezproblémové vaření, které nevyžaduje žádné zásahy ani hlídání pokrmu.

Referenční číslo: AH960830

Všestranná a inteligentní zdravá fritéza ActiFry Genius XL

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL zajišťuje mimořádnou všestrannost při přípravě zdravých smažených pokrmů v libovolném množství. Tato fritéza s velkou kapacitou 1,7 kg dokáže připravit hlavní jídlo až pro 5 osob a přílohy až pro 8 osob, takže je ideální pro všechny příležitosti od běžných rodinných večeří po slavnostní chvíle s přáteli. Díky 9 inteligentním nastavením vám nikdy nedojdou nápady, co uvařit k večeři nebo co nabídnout pozvaným hostům. Tato zdravá fritéza poskytuje naprostou kontrolu a pohodlí díky exkluzivní technologii Dual Motion, která kombinací horkého vzduchu a automatického jemného míchání zajišťuje rovnoměrnou přípravu jídel bez zásahů a nutnosti hlídat pokrm, takže pokaždé získáte dokonale křupavý výsledek.

* Řada pokrmů nevyžaduje přípravu na oleji.

Základní prvky
 • Zdravé smažení

  Jedinečná kombinace horkovzdušného ohřevu a jemného míchání vede k dokonalým výsledkům zravějšího smažení bez nutnosti zásahů nebo hlídání pokrmu, takže nabízí naprosté pohodlí a rychlost. Věnujte se rodině nebo přátelům v průběhu vaření. Automatická funkce vás oslobodí od dlouhého a zbytečného stání u plotny!

 • Příprava pokrmů na minimu oleje nebo zcela bez oleje   * Řada pokrmů nevyžaduje přípravu na oleji.

  Ať už vaříte z čerstvých, nebo mražených surovin, fritéza ActiFry Genius zachovává nutriční hodnoty a brání spálení a vysušení, takže jsou pokrmy zdravější. V případě použití smažení s olejem si pro vybrané programy můžete vybrat i oleje s nižším bodem zakouření které nejsou vhodny na tradiční fritování z důvodu smažení horkým vzduchem s nižší teplotou. Objem použitého oleje pro jedno smažení je dle receptu jenom jedna lžička a tak můžete upřednostnit zdravější oleje které jsou dražší. V srovnání s klasickou fritézou je spotřeba oleje výrazně nižší a tak s ActiFry Genius ušetříte na oleji. Pro každé smažení tak používate nový olej bez zápachu po předešlém smažení v jeho nejvyšší kvalitě co oceníte na výsledné chuti vašeho pokrmu.

 • 9 automatických nastavení

  Hranolky, pokrmy obalené ve strouhance, pokrmy obalené v těstíčku, závitky, masové a zeleninové kuličky, kuře a moučníky plus 2 inovativní nastavení pro jednorázovou přípravu pokrmů, pokrmy na pánvi wok a světovou kuchyni. Podle zvoleného programu přístroj reguluje automaticky teplotu, rychlost míchaní a dobu vaření pro perfektní výsledky bez vašeho dalšího zásahu nebo hlídaní. Program po skončení udržuje pokrmy teplé po dobu xxx min.

 • default

  Velmi velká kapacita ideální pro všechny příležitosti

  Kapacita 1,7 kg stačí pro přípravu hlavního chodu až pro 5 osob a příloh až pro 8 osob, takže je ideální pro celou rodinu i na večírky. Ušetříte čas a usnadněte si vaření pro celou rodinu.

 • Praktické vaření v jednom kroku

  Inteligentní displej s různými surovinami umožňuje praktickou přípravu dokonalých pokrmů v jednom kroku a přípravu více surovin zároveň

 • Jednoduchý dotykový displej

  Velký displej obsahuje ikony všech nastavení a také možnosti odloženého startu a ohřívání, takže máte regulaci na dosah ruky.

 • Široké spektrum výborných receptů

  Dodává se s kuchařkou a prostřednictvím mobilní aplikace My ActiFry lze získat přístup k více než 300 receptům, z nichž přes 150 využívá dostupných 9 nastavení

 • Snadné čištění

  Čištění prístroje po přípravě nebylo nikdy snažší. Víko, mísa a hnětač jsou odnímatelné a lze je mýt v myčce. Mísa je opatřena nepřilnavým povrchem Tefal co usnadňuje čištění a zabraňuje připálení.

 • Téměř žádný zápach oleje

  Díky technologii ohřevu horkým vzduchem fritéza ActiFry Genius nevydává zápach smaženého oleje a ani neuvolňuje mastné páry vody obsažené v oleji a potravinách.

 • Nastavitelná teplota

  Při použití v ručním režimu si můžete díky přesnému termostatu fritézy ActiFry Genius v rozsahu 70 °C až 220 °C vychutnat dokonale křupavé pokrmy. Variabilní nastavení teploty vám umožňuje použití oleje s nižším bodem zakouření pro zdravější vaření.

 • Časovač na 60 minut

  V ručním režimu můžete zvolit dobu přípravy vhodnou pro vaše oblíbené pokrmy až do délky 60 minut.

 • Průhledná skleněná poklice

  Průhledná skleněná poklice fritézy ActiFry Genius nabízí dokonalý přehled při přípravě pokrmů.

Příslušenství
Pokyny & manuál
Časté otázky
Aplikace již není kompatibilní se systémem Android verze 4.4.4 nebo nižší verzí, a to z důvodu vylepšeného zabezpečení dat.

Pokud je to možné, doporučujeme zařízení aktualizovat na vyšší verzi systému Android nebo použít jiné kompatibilní zařízení.

Aktualizace nejen rozšíří vaše možnosti díky novým funkcím a kompatibilitě s nejnovějšími technologiemi, ale také vás ochrání před možnými chybami zabezpečení, které byly v nejnovějších verzích opraveny.
S ActiFry a dávkovací lžící s olejem dle vašeho výběru získáte lehké a křupavé hranolky. Podle své chuti můžete přidat ještě 1 lžíci oleje pro ještě větší jemnost!
Nakrájené brambory před vařením dvakrát opláchněte v míse vody, abyste odstranili přebytečný škrob. Potom je důležité důkladně je osušit kuchyňskou utěrkou a následně přikrýt papírovým ubrouskem. Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují a další olej by je mohl rozmočit. Pokud používáte funkci 2 v 1 (mísa + tác), jakmile bude jídlo na tácu připraveno, dosmažte hranolky ještě 2 až 5 minut po odstranění tácu, aby byly křupavější.
Žádný. Zmrazené hranolky již obsahují olej.
Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte již přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují.
U modelů s kapacitou 1 kg, 1,2 kg a u modelu ActiFry Mini musíte používat lopatku, abyste zabránili tomu, že jídlo propadne do jednotky motoru.
Nádoba je příliš plná. Dodržujte množství uvedená v tabulce pro vaření v návodu k použití.
Actifry: 1 kg čerstvých hranolek / 750 g zmrazených hranolek.
Actifry Familly: 1,5 kg čerstvých hranolek / 1,2 kg zmrazených hranolek.
Možných důvodů je mnoho:
• Možná jste nepoužil(a) správný druh brambor.
• Brambory byly nedostatečně umyty a usušeny před vařením a obsahují stále příliš mnoho škrobu.
• Hranolky jsou příliš tlusté. Nakrájením hranolky ztenčete.
• Nepoužil(a) jste dostatečné množství oleje. Zvyšte množství oleje.
• Může být ucpaný filtr. Filtr vyčistěte.
Důvodů může být několik:
• Nepoužili jste míchadlo. Používejte jej pro veškeré vaření.
• Hranolky nebo jídlo nejsou rovnoměrně nakrájené. Pro dokonalé vaření musí být hranolky nebo jídlo nařezány na stejnou velikost.
• Míchadlo se neotáčí: Zkontrolujte, zda je míchadlo ve správné poloze.
Velikost hranolku má vliv na to, jak je křupavý nebo měkký.
Čím jsou hranolky tenčí, tím křupavější budou, a naopak, čím jsou hranolky tlustší, tím jsou uvnitř měkké.
Dle vašich chuťových preferencí můžete měnit dobu vaření a způsob řezání vašich hranolků: tenké: 8 x 8 mm / standardní: 10 x 10 mm / tlusté: 13 x 13 mm.
K dosažení co nejlepších výsledků umývejte celé a poté nakrájené brambory v dostatečném množství vody, dokud není voda čistá.
Tak odstraníte co nejvíce škrobu, čímž zabráníte tomu, aby se hranolky k sobě lepily.
Důkladně je osušte použitím suché, savé kuchyňské utěrky.
Před vařením musí být hranolky úplně suché.
Není nebezpečné otevírat poklici při vaření, ale nedoporučuje se to, i když se ingredience nashromáždí po stranách pánve.
Sníží se tím teplota uvnitř zařízení a v případě „chytrých“ receptů to může narušit nastavení vaření, která jsou odzkoušena, aby zaručovala perfektní výsledky.
Nepřekračujte maximální množství a doby přípravy uvedené v tabulce receptů, jinak nedosáhnete očekávaného výsledku a můžete zařízení poškodit.
Můžete obměňovat svá potěšení a používat různé oleje!
Běžné oleje: olivový, řepkový*, z hroznových jader, kukuřičný, arašídový, slunečnicový, sójový*
Aromatizované oleje: aromatické byliny, chilli, česnek, citron...
Zvláštní oleje: z lískových ořechů*, sezamový*, ze světlice barvířské*, mandlový*, avokádový*, arganový*...
Nedoporučujeme používat olej z vlašských ořechů, který má po tepelné úpravě za následek žluklou chuť.
(*olej na vaření v závislosti na výrobci).
• Před čištěním nechte zcela vychladnout.
• Otevřete víko a zvednutím západky jej vyjměte.
• Vyjměte míchadlo, pánev a vyjímatelný filtr.
• Všechny odnímatelné díly lze mýt v myčce na nádobí nebo je možné je očistit měkkou houbou a mycím prostředkem.
• Chcete-li prodloužit životnost vaší nádoby nebo podložky na vaření, doporučujeme mýt je ručně; pro mytí v myčkách na nádobí je výhodné použít jemné čisticí prostředky, jako je kapalina nebo gel.
• Před opětným sestavením všechny díly pečlivě osušte.
Nedoporučujeme používat jiné čisticí prostředky než mycí prostředky.
Pokud je jídlo příliš tlusté, může se na povrchu spálit. Redukujte tloušťku jídla. Některé druhy jídla nejsou vhodné k vaření na tácu. Jedná se například o ryby a jiné potraviny obalované ve strouhance nebo trojobalu, které se mohou vlivem vaření v horkém vzduchu vysušit a spálit.
Zkontrolujte, zda je míchadlo ve správné poloze. Připomínáme, že tento přístroj není vhodný pro přípravu tekutých receptů (polévek ...).
Pokud problém přetrvává, odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska.
Pokud si myslíte, že došlo k závadě motoru, odneste spotřebič do autorizovaného servisního střediska ke kontrole.
Pravděpodobně jste použili nové brambory. U nových brambor snižte množství na 750 g a upravte dobu vaření.
Jedná se o anomálii při provozu zařízení.
Odpojte spotřebič, vyčkejte 10 sekund a znovu jej zapojte. Stiskněte tlačítko ON/OFF.
Pokud se na LCD obrazovce vždy zobrazuje stejná zpráva, odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska, kde jej nechte zkontrolovat.
Může to mít několik důvodů:
• Zařízení není správně zapojeno.
• Ještě jste nestiskli tlačítko napájení nebo jste jej stiskli nesprávně. Zkuste to znovu silným stlačením.
• Stiskli jste tlačítko napájení, ale zařízení stále nefunguje. Zkontrolujte, zda je víko bezpečně zavřené.
• Motory běží, ale zařízení se nezahřívá. Odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska a nechte jej zkontrolovat.
• Míchadlo se neotáčí. Zkontrolujte, zda je čepel na svém místě. Pokud ne, odneste spotřebič do autorizovaného servisního střediska a nechte jej zkontrolovat.
Během vaření jste pravděpodobně nasolili jídlo. Před koncem vaření nesolte jídlo, aby nedošlo k poškrábání nádoby fritézy ActiFry.
U modelů, které používají zásobník, pro zachování jejich kvality po delší dobu nepoužívejte žádné kovové nádobí.
Možná není zajištěné. Správně jej upevněte: přesuňte zajišťovací páku do horní polohy, umístěte míchadlo do středu zásobníku a poté páku zatlačte dolů.
Důvodů může být několik:
• Při prvním použití může docházet k uvolňování zápachu, který není škodlivý. Tento jev, který nemá žádný vliv na používání zařízení, rychle zmizí.
• Odstraňte všechny nálepky a obalové materiály. Nikdy nevkládejte zařízení pod vodu.
• Na začátku používání zařízení doporučujeme vařit po dobu nejméně 20 minut s půl litrem vody. Od druhého vaření vám fritéza ActiFry poskytne naprostou spokojenost.
• Během provozu nikdy nenechávejte dávkovací lžíci v zařízení.
• Nikdy nevařte bez míchadla. V závislosti na modelu nezapomeňte odstranit případné ochranné návleky umístěné pod víkem.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Chcete-li změnit jednotku teploty, musíte stisknout a 5 sekund podržet toto tlačítko:
V závěru vaření dosahuje teplota ve fritéze ActiFry asi 180 °C (160 °C uvnitř jídla).
Vzhledem k tomu, že se uvnitř fritézy ActiFry otáčí lopatka, nedoporučujeme v ní připravovat ryby, protože jsou křehké a snadno se rozpadnou. Pro přípravu ryby doporučujeme použít horní pánev (pouze u modelu 2 v 1).
Je normální, že mezi víkem a tělem fritézy uvidíte malou mezeru. Víko a tělo by neměly být vzduchotěsně uzavřeny.
Víko vždy zacvakněte pevně, ale zároveň opatrně. Víko nezavírejte přibouchnutím, ale použijte výřezy na prsty v přední části víka a jemným zatlačením jej nasaďte. Při mytí v myčce víko vždy umístěte spíše do horní části (chladnější zóny) a zvolte režim s chladnější teplotou – podrobnosti naleznete v návodu pro obsluhu myčky.
Ano, jedná se o ryze víceúčelový spotřebič, který může být používán k přípravě široké škály jídel.
Váš spotřebič lze využít pro nesčetně množství receptů od předkrmů po dezerty.
Můžete připravit křupavé hranolky, křehké kuře nebo dokonce ovocný koláč...
Předchozí navržené modely Actifry a Actifry Family neumožňují přidání nádobí 2 in 1 ActiFry.
Brambory skladujte v dobrém sklepě nebo v chladné skříni (při teplotě mezi 6 a 8 °C), mimo dosah světla.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.