undefined

Naše historie

Již více než 60 let vynalézáme důmyslná řešení inspirovaná vaším životem

Od experimentů Marca Grégoira v 50. letech 20. století až dodnes... Od první nepřilnavé pánve až po ucelenou řadu malých domácích spotřebičů, Tefal nikdy neustal v inovacích, které vám každý den usnadňují život. Abyste se mohli konečně soustředit na to, na čem opravdu záleží.
Pojďme znovu prožít významné události, které pomohly tvořit naši historii.

Klíčová data z historie

 • 50. léta 20. století

  Vynález pánve na smažení

  undefined
 • 60. léta 20. století

  Jste připraveni to rozjet?

  undefined
 • 90. léta 20. století

  Ingenio

  undefined
 • Počátek 21. století

  Mistrovství na poli tepelné úpravy

  undefined
 • A dnes?

  Vaši noví spojenci při vaření

  undefined
undefined
undefined
undefined
undefined
undefined

1954
Vše to začalo u rybářského prutu...

Na začátku si francouzský inženýr Marc Grégoire zadal úkol vynalézt rybářský prut, který by byl místo bambusu vyroben ze sklolaminátu. A tak vynalezl polytetrafluoroethylen (PTFE), materiál s nepřilnavými vlastnostmi, a vytvořil inovativní postup potahování hliníkového kotouče tímto materiálem.
Poté, co se svojí manželkou Colette hovořil o hrnci s vařeným mlékem, ho napadlo nepřilnavý povrch použít na nádobí. Díky tomu si dnes můžete opéct steak, aniž by se vám přilepil na pánev, a navíc je pak mytí pánve velmi rychlé. Takže první nepřilnavá pánev se zrodila, aby ji používala paní Grégoirová. 

Víte, že...?

V roce 1954 podal Marc Grégoire přihlášku svého patentu první „nepřilnavé pánve“. 

undefined

1954

Zrodila se značka Tefal... 

undefined

... aby do vaření přinesla revoluci!

Zprvu se zdálo, že jeho vynález výrobci domácích potřeb ignorovali, a proto se Marc Grégoire rozhodl založit vlastní dílnu v Sarcelles (Francie) a společnost Tefal v roce 1956. Jeho produkty předváděla jeho manželka Colette. Staly se okamžitě hitem, doprovázely je předváděčky a reklamní plakáty propagující tuto revoluční pánev. 

Víte, že...?

Během prvního roku provozu dílna v Sarcelles vyrobila 100 pánví za den.

undefined

Leden 1961

Proslaveni jedinou fotografií

undefined

První dáma Spojených států První mediální zájem

Zatímco Tefal začíná vyvážet pánve do Spojených států, dojde k pozoruhodnému obratu: v tisku je zveřejněna fotografie Jackie Kennedyové, jak vychází ze známého obchodu v New Yorku a nese si pánev Tefal. Tato nečekaná fotografie s sebou přinesla mediální zájem a vedla k významnému zlepšení pověsti společnosti po celém světě.

Únor 1963

Znovuzrození dne palačinek

Připravte se na palačinkovou párty!

Tefal přichází se skvělým tahem: spojit palačinky se svátky Hromnic, jejichž oslavy již byly pozapomenuty. Jako moderátor obrovské palačinkové slavnosti je pozván oblíbený francouzský moderátor talk show. Veřejnost je okamžitě nadšena. V následujících letech se stává Tefal symbolem sounáležitosti: pánve na palačinky, formy na dortíky, waflovače, sendvičovače, zařízení na raclette a fondue, grily... U každého produktu přináší kvalita nepřilnavého povrchu novou úroveň. 

undefined

1968

Společnost Groupe SEB kupuje Tefal

Úsvit nové éry

V roce 1968, SEB – která se brzy stane Groupe SEB, globální normou pro malé domácí spotřebiče – odkoupila společnost Tefal spolu s jejími 5 evropskými pobočkami.

undefined

Víte, že...?

SEB využívá odborné znalosti společnosti Tefal na poli potahování povrchu, jako např. u žehlicí plochy Durilium žehliček Calor. 

undefined

90. léta a začátek 21. století

Štěstí začíná doma

Vzhledem k tomu, že pocit domácí pohody se stal pro společnost zásadní výzvou, Tefal maximalizuje inovace nad rámec kuchyňských potřeb: přichází elektrické žehličky, konvice, váhy, telefony, potřeby péče o dítě a dokonce i domácí automatizace!

undefined

Jednoduché, všestranné, důmyslné...

Udělejte místo pro stohovatelné nádobí Ingenio!
Tefal rozumím novým očekáváním zákazníků, kteří si žádají praktické a kompaktní produkty. A právě takový přístup nabízí nádobí Ingenio se svým chytrým systémem odnímatelných rukojetí. Malá revoluce, která je založena na 5 letech výzkumu a vývoje.

undefined

Počátek 21. století

Revoluce ve vaření

Dokonalá regulace teploty

Nová technologie Thermo-Spot způsobila ve světě vaření malou revoluci: ukazatel teploty zabudovaný přímo ve středu pánve zčervená, jakmile je dosažena ideální teplota pro tepelnou úpravu. Díky této inovaci je vaření tak snadné...

undefined

Víte, že...?

Představením produktů Actifry v roce 2006 vstoupila značka Tefal na pole zdravého vaření, a to díky důmyslnému řešení, které umí připravit hranolky a mnoho jiných křupavých pokrmů na jediné lžíci oleje.

undefined

A dnes?

undefined

Vaši noví spojenci v kuchyni

Tefal i nadále vyrábí důmyslná řešení pro dokonalé výsledky, abyste se mohli konečně soustředit na to, na čem opravdu záleží. Podívejte se také na: - Optigrill™, radost z dokonale grilovaných pokrmů - Cook4me, pro snadné a rychlé vaření

Doporučujeme také...

Naše závazky

Seznamte se s našimi konkrétními iniciativami, jejichž cílem je snížit naše dopady na životní prostředí a tvořit pestřejší společnost, kde může každý věnovat čas důležitým věcem, které nás spojují.  

undefined

Vše o značce Tefal

Seznamte se s našimi odbornými znalostmi, našimi týmy a našimi hodnotami, díky kterým může vaše domácnost kypět životem.

undefined