TEFAL Kuchyňský robot Double Force DO821838

Kuchyňský robot Double Force DO821838 Úspěšná kombinace rychlosti a výkonu ve vaší kuchyni

Otáčivá síla nebo rychlost u kuchyňského robota: proč si vybírat?

Double Force je úspěšné kuchyňské duo, neboť nabízí dva výstupy motoru, které zajistí optimální pracovní sílu a rychlost otáček podle používané nádoby. Se širokou škálou programů a pomůcek je tento vysoce výkonný, robustní a elegantní kuchyňský robot od Tefalu typu „vše v jednom“ navržen tak, aby úspěšně vyhověl veškerým vašim potřebám při každodenním vaření.

Nová technologie nožů PowelixLife pro lepší výkon a výdrž čepelí díky titanovému povrchu k dlouhodobému užívání a lepší odolnosti.

Referenční číslo: DO821838

Kuchyňský robot DoubleForce: Úspěšná kombinace rychlosti a výkonu pro dokonalé výsledky

S multifunkčním kuchyňským robotem Double Force nemusíte volit mezi rychlostí a sílou! Díky dvěma výstupům motoru nabízí to nejlepší z obou sfér. S novými noži PowelixLife se vám otevírá nový svět: tyto nože potažené titanem pro dlouhodobou odolnost mají zoubkovanou vrchní část a hladkou spodní část pro dokonalé a rychlé výsledky sekání. Tato zcela nová generace nožů v kombinaci s výkonem motorů vám nabízí nejvýkonnější a nejodolnější technologii sekání, kterou kdy naši experti vyvinuli. S příkonem 1 000 W, hlavní pracovní nádobou o objemu 3 l, mixovací nádobou o objemu 2 l a celkem šesti rychlostmi zvládne Double Force veškeré druhy kuchyňských příprav surovin, od těch nejmenších po největší. S velkou sadou příslušenství je DoubleForce vaším food processorem „vše v jednom“ ke strouhání, plátkování, sekání, hnětení, šlehání a dalším činnostem. A díky unikátnímu patentovanému systému EasyLock nebylo zamykání víka nikdy snadnější. Elegantní, ale robustní DoubleForce je vaším dokonalým spojencem v kuchyni!
Základní prvky
 • Dva různé výstupy motoru

  Každý výstup motoru zajišťuje optimální pracovní rychlost a otáčivou sílu pro příslušnou pracovní nádobu. Modrá: nízká rychlost, ale velká otáčivá síla pro nádobu na sekání. Zelená: vysoká rychlost, ale menší otáčivá síla pro nádobu na mixování.

   

 • Unikátní patentovaný systém EasyLock

  Zamykání víka nikdy nebylo tak snadné: libovolně je umístíte na nádobu a jen pootočíte o několik stupňů po směru hodinových ručiček, aby zámek správně zapadl. Sekací nádobu lze na food processoru zamykat i ve dvou polohách, aby pohyb vyhovoval pravákům i levákům.

 • Technologie nožů PowelixLife

  Pevný titanový povrch: pro dlouhodobou ostrost nožů

 • Rozsáhlá sada příslušenství

  Food processor DoubleForce je vybaven širokou škálou specializovaných a účinných nástrojů: nůž s titanovým povrchem na sekání a krájení všech druhů surovin; dva vyměnitelné disky z nerezové oceli na hrubé strouhání/plátkování a jemné strouhání/plátkování zeleniny nebo sýra; nádoba mixéru na mixování chutných polévek, šťáv, smoothie apod.; hnětací hák na přípravu jakéhokoli lehkého i hutného těsta; sekáček na jemné sekání cibule, česneku, bylinek apod.; disk na šlehání krémů pro dezerty a emulgování omáček, například majonézy.

 • Výkonné a vysokokapacitní zpracování potravin

  S motorem o příkonu 1 000 W, hlavní pracovní nádobou o celkovém objemu 3 l a mixovací nádobou o objemu 2 l zvládne DoubleForce veškeré druhy kuchyňských příprav surovin, od těch nejmenších po největší.

 • default

  6 voleb rychlosti

  Pro každý výstup motoru jsou k dispozici dvě různé úrovně rychlosti a pulzování pomocí manuálního přepínače, což celkem znamená 6 možností nastavení pro zvládnutí nejrůznějších druhů příprav.

 • Standardy vysoké kvality

  DoubleForce je důsledně navržen tak, aby byl nejen elegantní (s vloženou značkou v chromovém provedení), ale i robustní: na kuchyňském pultu si zachovává extrémní stabilitu, i když pracuje na nejvyšší výkon. Obsahuje i úložný systém, který všechny řezací, sekací i hnětací nástroje úhledně srovná v pracovní nádobě.

 • Večeříme společně

  Společnou rodinnou večeři připravuje v Česku stále méně a méně rodin. Tento důležitý společenský rituál bohužel ztrácí na oblibě. U většiny případů je tomu na vině málo času a neznalost rychlého vaření. Společné večeře buďto odbýváme, nebo je přímo vynecháváme.

Příslušenství
Recepty
Vlastnosti
Pulzní funkce    
Mixér Ano  
Materiál mixovací nádoby Plast  
Nástavec na sekání Nerezová čepel  
Hrubé strouhání Otoční disk na krájení / strouhání  
Jemné strouhání Otoční disk na krájení / strouhání  
Nástavec na hnětení    
Nástavec na šlehání Disk  
Odšťavňovač ovoce    
Mini sekáček    
Obracečka    
Uložení příslušenství Uložení v míse  
Uložení kabelu    
Vhodné do myčky    
Pokyny & manuál
Časté otázky
Před prvním použitím zařízení umyjte všechny části a příslušenství v teplé mýdlové vodě (přečtěte si kapitolu o čištění v pokynech k použití). Opláchněte je a osušte.
Veškeré tekutiny by měly před dalším zpracováním vychladnout na pokojovou teplotu. Nedávejte horké přísady do mísy. Teplo z přísad by mohlo poškodit těsnění.
Vysoké rychlosti jsou vhodné pro nástavce, jako je například mixér nebo krájecí a strouhací kotouč. Naproti tomu lis citrusů nebo hnětač těsta by měly být použity při nízkých rychlostech.
Tlačítko Pulse použijte, když potřebujete krátké impulzy při optimální rychlosti. Tato funkce se obvykle používá při mixování a je řízena uživatelem. To znamená, že sami určujete, jak dlouho bude zařízení v tomto režimu pracovat. S pomocí této funkce můžete snadno předejít přílišnému zpracování přísad. To oceníte například při vmíchávání ovoce do koláčové směsi nebo mixování měkkého ovoce do jogurtu při tvorbě koktejlů.
Čepele z nerezové oceli slouží k těmto účelům: míchání, mixování, vytvoření pyré, strouhanky, těsta, pečiva a koláčů. Nástavce mixéru slouží pouze k vytvoření pyré z tekutin (polévek, mléčných koktejlů atd.) nebo měkkého ovoce či uvařeného ovoce a zeleniny. Neměly by být používány k mletí masa ani hnětení hutného těsta.
Pro zmírnění zabarvení otřete znečištěné plochy hadříkem nebo papírovým ubrouskem namočeným do potravinového oleje a poté obvyklým způsobem umyjte.
Je nezbytné provést toto čištění ihned po použití, aby se zabarvení minimalizovalo.

Odpojte zařízení.
Přístroj snadněji vyčistíte, když příslušenství ihned po použití opláchnete pod vodou.
Opláchněte a osušte příslušenství: lze je mýt v myčce nebo pod tekoucí vodou, s výjimkou jednotky motoru, mlecího zařízení (reduktor + hlava mlýnku*), jednotky pohonu mixéru*, a těla odšťavňovače* (* v závislosti na modelu). Tyto části otřete vlhkou houbičkou.
Po důkladném oschnutí potřete čepele nožů a mřížky mlýnku stolním olejem.
Do mísy mixéru nalijte horkou vodu s několika kapkami prostředku na mytí nádobí, zakryjte víkem s podavačem, několika pulzy promixujte, odpojte přístroj a vypláchněte mísu.
Čepele nožů jsou velmi ostré, zacházejte s nimi proto opatrně.
Řada kuchyňských robotů má části, které lze mýt v myčce, jako například mísy nebo čepele, avšak vždy záleží na konkrétním modelu. Proto si nejprve prostudujte informace uvedené v návodu k zařízení. Jednotku motoru ani žádnou její část nesmíte nikdy dávat do myčky.
Zkontrolujte, zda je víko řádně uzamčeno. Všechny kuchyňské roboty musí mít správně nasazenu mísu i víko, jinak se nezapnou. Jedná se o bezpečnostní funkci, která zajišťuje, že se čepele nezačnou otáčet, pokud je k nim volný přístup. Správné uzamčení mísy a víka poznáte podle toho, že na nich vyobrazené značky budou zarovnány.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Nalití horké tekutiny do mísy mohlo poškodit těsnění, použili jste příliš mnoho tekutiny, těsnění nebylo po umytí správně nasazeno.
Emulgační kotouč pracuje na jiném principu než tradiční šlehací metly. Při použití emulgačního kotouče se směs otáčí v míse dokola. Při použití dvou šlehacích metlí se vzduch dostane do směsi rychleji a vytvoří lehčí a nadýchanější těsto.
Kuchyňský robot je zařízení, které zastane většinu úkolů při přípravě jídla rychleji a pohodlněji, než kdybyste je vykonávali ručně. Primární funkcí kuchyňského robotu je krájení, strouhání a míchání. Většina dostupných kuchyňských robotů nabízí rovněž různé funkce pro plátkování a sekání.
Kuchyňský stroj funguje odlišně od kuchyňského robota, jelikož nástroje používané pro míchání jsou zavěšeny na horním ramenu směrem do jídla, zatímco u kuchyňského robota míchací nástroje pracují zespodu potravin. Kuchyňský stroj je převážně určen pro míchání těsta a dortových směsí. Kuchyňský robot tuto práci dělat může, ale ne s účinností kuchyňského stroje. Pokud máte v plánu péct dorty, měli byste zvážit, jak často tuto práci budete dělat. Pokud se to bude stávat běžně, tak by byl kuchyňský stroj lepší volbou. Je dobré si uvědomit, že kuchyňský robot je o mnoho menší než kuchyňský stroj.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.