TEFAL ActiFry Genius XL 2v1 YV970815

ActiFry Genius XL 2v1 YV970815 Připravte si šťavnatý steak nebo rybu s hranolky najednou a použijte při tom o 99 % méně přidaného tuku*.

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL 2v1 vnese do vaší kuchyně převratnou změnu. Jediná horkovzdušná fritéza, která díky 2 odděleným varným zónám dokáže připravit 2 vynikající pokrmy najednou. Unikátní technologie ActiFry umožňuje připravit v míse výborné křupavé hranolky a na tácu současně připravovat šťavnaté steaky nebo jemné filety z lososa.

Referenční číslo: YV970815

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL 2v1: 2 vynikající pokrmy najednou a o 99 % méně přidaného tuku*

Chcete své rodině připravit chutné a vyvážené kompletní jídlo? Horkovzdušná fritéza ActiFry Genius XL 2v1 vnese do vaší kuchyně převratnou změnu. Tato zdravá fritéza pro celou rodinu dokáže jako jediná připravovat dva pokrmy zároveň, takže vám její 2 oddělené varné zóny umožní uvařit kompletní jídlo. Pochutnejte si na šťavnatých steacích s křupavými hranolky nebo na filetech z lososa s dokonale orestovanou zeleninou. Výrobek ActiFry Genius je vybaven unikátní technologií Dual Motion, která nabízí kombinaci horkého vzduchu a automatického jemného míchání. Zárukou jsou dokonale rovnoměrná příprava a křupavost, jako po vytažení z klasické fritézy, ale bez nadbytečného tuku a kalorií! Mimořádně všestranný výrobek ActiFry Genius obsahuje nabídku 9 inteligentních nastavení naprogramovaných tak, aby automaticky regulovala teplotu, dobu přípravy a míchání podle toho, jaký vynikající pokrm si chcete zrovna připravit.

* Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

* Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

Základní prvky
 • Dvě oddělené varné zóny pro přípravu 2 jídel nejednou

  Využijte při vaření dvě oddělené varné zóny: v míse si připravte vynikající křupavé hranolky nebo zeleninovou směs a na tácu si osmahněte šťavnaté steaky nebo jemné filety z lososa. Tác se také skvěle hodí na přípravu křehkých surovin.

 • O 99 % méně přidaného tuku*

  Připravujte vynikající smažené pokrmy bez přebytečného tuku a kalorií! Na jediné lžíci oleje si můžete připravit chutný steak s hranolky a použít při tom o 99 % méně přidaného tuku!*  * Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

 • Rovnoměrně křupavý povrch bez protřepávání

  Dopřejte si oblíbené smažené pokrmy bez námahy. Technologie Dual Motion, která kombinuje proud horkého vzduchu s jemným mícháním, je zárukou rovnoměrně osmažených pokrmů, které během přípravy nemusíte protřepávat. S přístrojem ActiFry získáte dokonale připravené a křupavé pokrmy, které působí jako právě vytažené z klasické fritézy. Zažijte zdravé fritování u vás doma.

 • 9 inteligentních programů

  Nabídka 9 automatických nastavení umožňuje snadno připravit pestrou škálu receptů včetně smažených pokrmů. Výběr programů: hranolky, nugety a chuťovky, sladké i slané koblihy, jarní závitky a samosy, maso a ryby, kuře, wok, světová kuchyně a dezerty. Každý program zajišťuje optimální teplotu.

  Vše máte pod kontrolou díky velkému dotykovému displeji, který nabízí i funkce odloženého startu a ohřívání.

 • Až pro 8 osob

  Díky velkorysé kapacitě 1,7 kg můžete připravit hlavní jídlo až pro 6 osob a přílohy až pro 8 osob. Ideální velikost pro celou rodinu.

 • Skvělé recepty na každý den

  Přístroj se dodává s kuchařkou obsahující 20 receptů.

 • Snadné čištění

  Poklice, mísa a lopatka jsou odnímatelné a dají se mýt v myčce.

 • Načasování přesně podle vašeho rozvrhu

  Využijte funkce odloženého startu a automatického ohřevu, abyste se mohli najíst, kdykoli vám to vyhovuje.

 • Manuální režim pro vlastní recepty

  V manuálním režimu vám nastavitelný termostat od 70 do 220 °C umožní dosáhnout dokonale křupavého výsledku. Kromě toho si můžete nastavit požadovanou dobu přípravy až 60 minut.

 • Téměř žádný zápach z oleje

  Díky horkovzdušné technologii přístroje ActiFry Genius se můžete rozloučit se zápachem oleje.

 • Večeříme společně

  Společnou rodinnou večeři připravuje v Česku stále méně a méně rodin. Tento důležitý společenský rituál bohužel ztrácí na oblibě. U většiny případů je tomu na vině málo času a neznalost rychlého vaření. Společné večeře buďto odbýváme, nebo je přímo vynecháváme.

 • Doporučuje šéfkuchař

  Produkt doporučuje šéfkuchař Ondřej Slanina.

Příslušenství
Vlastnosti
Technologie Actifry ANO  
Množství pokrmu 1,7  kg
Přepínač zapnuto/vypnuto    
Barva Černá  
Pokyny & manuál
Časté otázky
Aplikace již není kompatibilní se systémem Android verze 4.4.4 nebo nižší verzí, a to z důvodu vylepšeného zabezpečení dat.

Pokud je to možné, doporučujeme zařízení aktualizovat na vyšší verzi systému Android nebo použít jiné kompatibilní zařízení.

Aktualizace nejen rozšíří vaše možnosti díky novým funkcím a kompatibilitě s nejnovějšími technologiemi, ale také vás ochrání před možnými chybami zabezpečení, které byly v nejnovějších verzích opraveny.
S ActiFry a dávkovací lžící s olejem dle vašeho výběru získáte lehké a křupavé hranolky. Podle své chuti můžete přidat ještě 1 lžíci oleje pro ještě větší jemnost!
Nakrájené brambory před vařením dvakrát opláchněte v míse vody, abyste odstranili přebytečný škrob. Potom je důležité důkladně je osušit kuchyňskou utěrkou a následně přikrýt papírovým ubrouskem. Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují a další olej by je mohl rozmočit. Pokud používáte funkci 2 v 1 (mísa + tác), jakmile bude jídlo na tácu připraveno, dosmažte hranolky ještě 2 až 5 minut po odstranění tácu, aby byly křupavější.
Žádný. Zmrazené hranolky již obsahují olej.
Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte již přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují.
U modelů s kapacitou 1 kg, 1,2 kg a u modelu ActiFry Mini musíte používat lopatku, abyste zabránili tomu, že jídlo propadne do jednotky motoru.
Nádoba je příliš plná. Dodržujte množství uvedená v tabulce pro vaření v návodu k použití.
Actifry: 1 kg čerstvých hranolek / 750 g zmrazených hranolek.
Actifry Familly: 1,5 kg čerstvých hranolek / 1,2 kg zmrazených hranolek.
Možných důvodů je mnoho:
• Možná jste nepoužil(a) správný druh brambor.
• Brambory byly nedostatečně umyty a usušeny před vařením a obsahují stále příliš mnoho škrobu.
• Hranolky jsou příliš tlusté. Nakrájením hranolky ztenčete.
• Nepoužil(a) jste dostatečné množství oleje. Zvyšte množství oleje.
• Může být ucpaný filtr. Filtr vyčistěte.
Důvodů může být několik:
• Nepoužili jste míchadlo. Používejte jej pro veškeré vaření.
• Hranolky nebo jídlo nejsou rovnoměrně nakrájené. Pro dokonalé vaření musí být hranolky nebo jídlo nařezány na stejnou velikost.
• Míchadlo se neotáčí: Zkontrolujte, zda je míchadlo ve správné poloze.
Velikost hranolku má vliv na to, jak je křupavý nebo měkký.
Čím jsou hranolky tenčí, tím křupavější budou, a naopak, čím jsou hranolky tlustší, tím jsou uvnitř měkké.
Dle vašich chuťových preferencí můžete měnit dobu vaření a způsob řezání vašich hranolků: tenké: 8 x 8 mm / standardní: 10 x 10 mm / tlusté: 13 x 13 mm.
K dosažení co nejlepších výsledků umývejte celé a poté nakrájené brambory v dostatečném množství vody, dokud není voda čistá.
Tak odstraníte co nejvíce škrobu, čímž zabráníte tomu, aby se hranolky k sobě lepily.
Důkladně je osušte použitím suché, savé kuchyňské utěrky.
Před vařením musí být hranolky úplně suché.
Není nebezpečné otevírat poklici při vaření, ale nedoporučuje se to, i když se ingredience nashromáždí po stranách pánve.
Sníží se tím teplota uvnitř zařízení a v případě „chytrých“ receptů to může narušit nastavení vaření, která jsou odzkoušena, aby zaručovala perfektní výsledky.
Nepřekračujte maximální množství a doby přípravy uvedené v tabulce receptů, jinak nedosáhnete očekávaného výsledku a můžete zařízení poškodit.
Můžete obměňovat svá potěšení a používat různé oleje!
Běžné oleje: olivový, řepkový*, z hroznových jader, kukuřičný, arašídový, slunečnicový, sójový*
Aromatizované oleje: aromatické byliny, chilli, česnek, citron...
Zvláštní oleje: z lískových ořechů*, sezamový*, ze světlice barvířské*, mandlový*, avokádový*, arganový*...
Nedoporučujeme používat olej z vlašských ořechů, který má po tepelné úpravě za následek žluklou chuť.
(*olej na vaření v závislosti na výrobci).
• Před čištěním nechte zcela vychladnout.
• Otevřete víko a zvednutím západky jej vyjměte.
• Vyjměte míchadlo, pánev a vyjímatelný filtr.
• Všechny odnímatelné díly lze mýt v myčce na nádobí nebo je možné je očistit měkkou houbou a mycím prostředkem.
• Chcete-li prodloužit životnost vaší nádoby nebo podložky na vaření, doporučujeme mýt je ručně; pro mytí v myčkách na nádobí je výhodné použít jemné čisticí prostředky, jako je kapalina nebo gel.
• Před opětným sestavením všechny díly pečlivě osušte.
Nedoporučujeme používat jiné čisticí prostředky než mycí prostředky.
Pokud je jídlo příliš tlusté, může se na povrchu spálit. Redukujte tloušťku jídla. Některé druhy jídla nejsou vhodné k vaření na tácu. Jedná se například o ryby a jiné potraviny obalované ve strouhance nebo trojobalu, které se mohou vlivem vaření v horkém vzduchu vysušit a spálit.
Zkontrolujte, zda je míchadlo ve správné poloze. Připomínáme, že tento přístroj není vhodný pro přípravu tekutých receptů (polévek ...).
Pokud problém přetrvává, odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska.
Pokud si myslíte, že došlo k závadě motoru, odneste spotřebič do autorizovaného servisního střediska ke kontrole.
Pravděpodobně jste použili nové brambory. U nových brambor snižte množství na 750 g a upravte dobu vaření.
Jedná se o anomálii při provozu zařízení.
Odpojte spotřebič, vyčkejte 10 sekund a znovu jej zapojte. Stiskněte tlačítko ON/OFF.
Pokud se na LCD obrazovce vždy zobrazuje stejná zpráva, odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska, kde jej nechte zkontrolovat.
Může to mít několik důvodů:
• Zařízení není správně zapojeno.
• Ještě jste nestiskli tlačítko napájení nebo jste jej stiskli nesprávně. Zkuste to znovu silným stlačením.
• Stiskli jste tlačítko napájení, ale zařízení stále nefunguje. Zkontrolujte, zda je víko bezpečně zavřené.
• Motory běží, ale zařízení se nezahřívá. Odneste zařízení do autorizovaného servisního střediska a nechte jej zkontrolovat.
• Míchadlo se neotáčí. Zkontrolujte, zda je čepel na svém místě. Pokud ne, odneste spotřebič do autorizovaného servisního střediska a nechte jej zkontrolovat.
Během vaření jste pravděpodobně nasolili jídlo. Před koncem vaření nesolte jídlo, aby nedošlo k poškrábání nádoby fritézy ActiFry.
U modelů, které používají zásobník, pro zachování jejich kvality po delší dobu nepoužívejte žádné kovové nádobí.
Možná není zajištěné. Správně jej upevněte: přesuňte zajišťovací páku do horní polohy, umístěte míchadlo do středu zásobníku a poté páku zatlačte dolů.
Důvodů může být několik:
• Při prvním použití může docházet k uvolňování zápachu, který není škodlivý. Tento jev, který nemá žádný vliv na používání zařízení, rychle zmizí.
• Odstraňte všechny nálepky a obalové materiály. Nikdy nevkládejte zařízení pod vodu.
• Na začátku používání zařízení doporučujeme vařit po dobu nejméně 20 minut s půl litrem vody. Od druhého vaření vám fritéza ActiFry poskytne naprostou spokojenost.
• Během provozu nikdy nenechávejte dávkovací lžíci v zařízení.
• Nikdy nevařte bez míchadla. V závislosti na modelu nezapomeňte odstranit případné ochranné návleky umístěné pod víkem.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
V závěru vaření dosahuje teplota ve fritéze ActiFry asi 180 °C (160 °C uvnitř jídla).
Vzhledem k tomu, že se uvnitř fritézy ActiFry otáčí lopatka, nedoporučujeme v ní připravovat ryby, protože jsou křehké a snadno se rozpadnou. Pro přípravu ryby doporučujeme použít horní pánev (pouze u modelu 2 v 1).
Je normální, že mezi víkem a tělem fritézy uvidíte malou mezeru. Víko a tělo by neměly být vzduchotěsně uzavřeny.
Víko vždy zacvakněte pevně, ale zároveň opatrně. Víko nezavírejte přibouchnutím, ale použijte výřezy na prsty v přední části víka a jemným zatlačením jej nasaďte. Při mytí v myčce víko vždy umístěte spíše do horní části (chladnější zóny) a zvolte režim s chladnější teplotou – podrobnosti naleznete v návodu pro obsluhu myčky.
Ano, jedná se o ryze víceúčelový spotřebič, který může být používán k přípravě široké škály jídel.
Váš spotřebič lze využít pro nesčetně množství receptů od předkrmů po dezerty.
Můžete připravit křupavé hranolky, křehké kuře nebo dokonce ovocný koláč...
Předchozí navržené modely Actifry a Actifry Family neumožňují přidání nádobí 2 in 1 ActiFry.
Brambory skladujte v dobrém sklepě nebo v chladné skříni (při teplotě mezi 6 a 8 °C), mimo dosah světla.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.