TEFAL ActiFry Genius XL 2v1 YV970815

ActiFry Genius XL 2v1 YV970815 Připravte si šťavnatý steak nebo rybu s hranolky najednou a použijte při tom o 99 % méně přidaného tuku*.

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL 2v1 vnese do vaší kuchyně převratnou změnu. Jediná horkovzdušná fritéza, která díky 2 odděleným varným zónám dokáže připravit 2 vynikající pokrmy najednou. Unikátní technologie ActiFry umožňuje připravit v míse výborné křupavé hranolky a na tácu současně připravovat šťavnaté steaky nebo jemné filety z lososa.

Zdravá fritéza ActiFry Genius XL 2v1: 2 vynikající pokrmy najednou a o 99 % méně přidaného tuku*

Chcete své rodině připravit chutné a vyvážené kompletní jídlo? Horkovzdušná fritéza ActiFry Genius XL 2v1 vnese do vaší kuchyně převratnou změnu. Tato zdravá fritéza pro celou rodinu dokáže jako jediná připravovat dva pokrmy zároveň, takže vám její 2 oddělené varné zóny umožní uvařit kompletní jídlo. Pochutnejte si na šťavnatých steacích s křupavými hranolky nebo na filetech z lososa s dokonale orestovanou zeleninou. Výrobek ActiFry Genius je vybaven unikátní technologií Dual Motion, která nabízí kombinaci horkého vzduchu a automatického jemného míchání. Zárukou jsou dokonale rovnoměrná příprava a křupavost, jako po vytažení z klasické fritézy, ale bez nadbytečného tuku a kalorií! Mimořádně všestranný výrobek ActiFry Genius obsahuje nabídku 9 inteligentních nastavení naprogramovaných tak, aby automaticky regulovala teplotu, dobu přípravy a míchání podle toho, jaký vynikající pokrm si chcete zrovna připravit.

* Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

* Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

Základní prvky
 • Dvě oddělené varné zóny pro přípravu 2 jídel nejednou

  Využijte při vaření dvě oddělené varné zóny: v míse si připravte vynikající křupavé hranolky nebo zeleninovou směs a na tácu si osmahněte šťavnaté steaky nebo jemné filety z lososa. Tác se také skvěle hodí na přípravu křehkých surovin.

 • O 99 % méně přidaného tuku*

  Připravujte vynikající smažené pokrmy bez přebytečného tuku a kalorií! Na jediné lžíci oleje si můžete připravit chutný steak s hranolky a použít při tom o 99 % méně přidaného tuku!*  * Příprava 1,5 kg čerstvých hranolků při 55% ztrátě hmotnosti na 0,2 dl oleje, ve srovnání s klasickým fritováním ve 2,2 l oleje a příprava 4 steaků po dobu 10 minut bez tuku, ve srovnání s klasickým smažením na pánvi, na 10 g másla po dobu 2 minut z každé strany.

 • Rovnoměrně křupavý povrch bez protřepávání

  Dopřejte si oblíbené smažené pokrmy bez námahy. Technologie Dual Motion, která kombinuje proud horkého vzduchu s jemným mícháním, je zárukou rovnoměrně osmažených pokrmů, které během přípravy nemusíte protřepávat. S přístrojem ActiFry získáte dokonale připravené a křupavé pokrmy, které působí jako právě vytažené z klasické fritézy. Zažijte zdravé fritování u vás doma.

 • 9 inteligentních programů

  Nabídka 9 automatických nastavení umožňuje snadno připravit pestrou škálu receptů včetně smažených pokrmů. Výběr programů: hranolky, nugety a chuťovky, sladké i slané koblihy, jarní závitky a samosy, maso a ryby, kuře, wok, světová kuchyně a dezerty. Každý program zajišťuje optimální teplotu.

  Vše máte pod kontrolou díky velkému dotykovému displeji, který nabízí i funkce odloženého startu a ohřívání.

 • Až pro 8 osob

  Díky velkorysé kapacitě 1,7 kg můžete připravit hlavní jídlo až pro 6 osob a přílohy až pro 8 osob. Ideální velikost pro celou rodinu.

 • Skvělé recepty na každý den

  Přístroj se dodává s kuchařkou obsahující 20 receptů.

 • Snadné čištění

  Poklice, mísa a lopatka jsou odnímatelné a dají se mýt v myčce.

 • Načasování přesně podle vašeho rozvrhu

  Využijte funkce odloženého startu a automatického ohřevu, abyste se mohli najíst, kdykoli vám to vyhovuje.

 • Manuální režim pro vlastní recepty

  V manuálním režimu vám nastavitelný termostat od 70 do 220 °C umožní dosáhnout dokonale křupavého výsledku. Kromě toho si můžete nastavit požadovanou dobu přípravy až 60 minut.

 • Téměř žádný zápach z oleje

  Díky horkovzdušné technologii přístroje ActiFry Genius se můžete rozloučit se zápachem oleje.

 • Večeříme společně

  Společnou rodinnou večeři připravuje v Česku stále méně a méně rodin. Tento důležitý společenský rituál bohužel ztrácí na oblibě. U většiny případů je tomu na vině málo času a neznalost rychlého vaření. Společné večeře buďto odbýváme, nebo je přímo vynecháváme.

 • Doporučuje šéfkuchař

  Produkt doporučuje šéfkuchař Ondřej Slanina.

Vlastnosti
Technologie Actifry ANO  
Množství pokrmu 1,7  kg
Přepínač zapnuto/vypnuto    
Barva Černá  

Pokyny & manuál
Časté otázky
Nakrájené brambory před vařením dvakrát opláchněte v míse vody, abyste odstranili přebytečný škrob. Potom je důležité důkladně je osušit kuchyňskou utěrkou a následně přikrýt papírovým ubrouskem. Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují a další olej by je mohl rozmočit. Pokud používáte funkci 2 v 1 (mísa + tác), jakmile bude jídlo na tácu připraveno, dosmažte hranolky ještě 2 až 5 minut po odstranění tácu, aby byly křupavější.
Žádný. Zmrazené hranolky již obsahují olej.
U modelů s kapacitou 1 kg, 1,2 kg a u modelu ActiFry Mini musíte používat lopatku, abyste zabránili tomu, že jídlo propadne do jednotky motoru.
Možných důvodů je mnoho:
• Možná jste nepoužil(a) správný druh brambor.
• Brambory byly nedostatečně umyty a usušeny před vařením a obsahují stále příliš mnoho škrobu.
• Hranolky jsou příliš tlusté. Nakrájením hranolky ztenčete.
• Nepoužil(a) jste dostatečné množství oleje. Zvyšte množství oleje.
• Může být ucpaný filtr. Filtr vyčistěte.
Velikost hranolku má vliv na to, jak je křupavý nebo měkký.
Čím jsou hranolky tenčí, tím křupavější budou, a naopak, čím jsou hranolky tlustší, tím jsou uvnitř měkké.
Dle vašich chuťových preferencí můžete měnit dobu vaření a způsob řezání vašich hranolků: tenké: 8 x 8 mm / standardní: 10 x 10 mm / tlusté: 13 x 13 mm.
K dosažení co nejlepších výsledků umývejte celé a poté nakrájené brambory v dostatečném množství vody, dokud není voda čistá.
Tak odstraníte co nejvíce škrobu, čímž zabráníte tomu, aby se hranolky k sobě lepily.
Důkladně je osušte použitím suché, savé kuchyňské utěrky.
Před vařením musí být hranolky úplně suché.
Pokud připravujete hranolky ze zmrazeného polotovaru, nemusíte již přidávat olej. Tyto hranolky již olej obsahují.
Pokud je jídlo příliš tlusté, může se na povrchu spálit. Redukujte tloušťku jídla. Některé druhy jídla nejsou vhodné k vaření na tácu. Jedná se například o ryby a jiné potraviny obalované ve strouhance nebo trojobalu, které se mohou vlivem vaření v horkém vzduchu vysušit a spálit.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
V závěru vaření dosahuje teplota ve fritéze ActiFry asi 180 °C (160 °C uvnitř jídla).
Obecně vám můžeme doporučit brambory používané k přípravě hranolků. Výsledek se však i u stejného druhu brambor může lišit podle ročního období a způsobu uskladnění brambor. Pokud nejste s výsledkem spokojeni, vyzkoušejte jiné druhy brambor.
Vzhledem k tomu, že se uvnitř fritézy ActiFry otáčí lopatka, nedoporučujeme v ní připravovat ryby, protože jsou křehké a snadno se rozpadnou. Pro přípravu ryby doporučujeme použít horní pánev (pouze u modelu 2 v 1).
Je normální, že mezi víkem a tělem fritézy uvidíte malou mezeru. Víko a tělo by neměly být vzduchotěsně uzavřeny.
Víko vždy zacvakněte pevně, ale zároveň opatrně. Víko nezavírejte přibouchnutím, ale použijte výřezy na prsty v přední části víka a jemným zatlačením jej nasaďte. Při mytí v myčce víko vždy umístěte spíše do horní části (chladnější zóny) a zvolte režim s chladnější teplotou – podrobnosti naleznete v návodu pro obsluhu myčky.
Ano, jedná se o ryze víceúčelový spotřebič, který může být používán k přípravě široké škály jídel.
Váš spotřebič lze využít pro nesčetně množství receptů od předkrmů po dezerty.
Můžete připravit křupavé hranolky, křehké kuře nebo dokonce ovocný koláč...
Předchozí navržené modely Actifry a Actifry Family neumožňují přidání nádobí 2 in 1 ActiFry.
Není nebezpečné otevírat poklici při vaření, ale nedoporučuje se to, i když se ingredience nashromáždí po stranách pánve.
Sníží se tím teplota uvnitř zařízení a v případě „chytrých“ receptů to může narušit nastavení vaření, která jsou odzkoušena, aby zaručovala perfektní výsledky.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.