TEFAL Inteligentní elektrický gril Tefal optigrill+ GC712D34

Inteligentní elektrický gril Tefal optigrill+ GC712D34 Dokonalé výsledky grilování masa od krvavého až po dobře propečené

Perfektní výsledky grilování od krvavého po dobře propečený

OptiGrill+ unikátní chytrý gril, byl vyvinut pro dokonalé výsledky grilování.
Je vybaven technologií „Automatického senzoru grilování“, automatickým nastavením doby grilování v závislosti na množství a tloušťce grilovaného jídla, zvoleném jednom ze šesti programů (burger, drůbež, sendvič, klobása, steak, ryba) a funkcí přípravy mraženého jídla. Během grilování vám barevný indikátor oznamuje průběh: růžová barva pro zahřívání, modrá a zelená pro začátek přípravy, žlutá pro „krvavé“ propečený, oranžová pro „medium“ a červená pro úroveň „dobře propečený“. Kdykoliv podle svých preferencí můžete grilování zvednutím víka přerušit, odebrat si svou porci, víko zavřít a pokračovat v grilování na požadovanou úroveň! Nový manuální mód se 4 teplotami se hodí zvláště pro grilování ovoce a zeleniny, aby bylo vždy podle vašich představ.

Referenční číslo: GC712D34

Automatický senzor grilování a indikátor průběhu grilování pro dokonalé výsledky

Poznejte OptiGrill+, naši nejnovější inovaci s nastavitelný manuálním módem pro nekonečné možnosti grilování. Díky technologií „Automatického senzoru grilování“, Optigril okamžitě rozezná počet a šířku porcí a automaticky nastaví teplotu a čas grilování, aby výsledek byl vždy perfektní. Světelný indikátor se zvukovým signálem Vás průběžně informuje o průběhu grilování. Již nikdy jídlo při grilování nespálíte a vždy bude takové, jak je máte rádi – krvavé, medium nebo dobře propečené. 6 programů vám dává rozmanitost ve zdravém grilování: hovězí burger z mletého masa, kuřecí steak, sendvič, klobása, steak z hovězího nebo vepřového masa nebo ryba. Navíc program grilování ze zmražených surovin nebo nastavitelný manuální mod. Dalšími výhodami jsou lehce omývatelné, vyjímatelné embosované, 7°nakloněné pláty s nepřilnavou vrstvou, grilovací plocha 600cm2 pro 2-4 porce a velká miska pro zachytávání kapající šťávy.
Základní prvky
 • 6 automatických programů a indikátor stupně propečení pro dokonalé výsledky od krvavého až po dobře propečené maso

   

  Manuální režim se 4 nastavitelnými teplotami pro přípravu všech druhů potravin.

   

 • 6 programů přípravy pokrmů

  Pro různé druhy potravin: hamburger, drůbež, sendvič, klobása, červená masa, ryby.  

   

 • Indikátor propečení

  Sledujte postup přípravy pro dokonalé výsledky grilování masa, od krvavého po dobře propečené. Indikátor ukazuje stav propečení a každou fázi hlásí zvukovým signálem, abyste přesně věděli, kdy je jídlo připraveno podle vašeho přání!

 • Technologie Automatic Sensor Cooking

  Automatické měření tloušťky: automaticky nastaví správnou teplotu podle velikosti a tloušťky kterékoli potraviny v rámci daných programů.

 • Lze mýt v myčce

  Desky z litého hliníku s nepřilnavým povrchem a tác na šťávu lze mýt v myčce.

 • Tác na šťávu o extra velkém objemu

  Velký tác na šťávu a desky v úhlu 7° pro zajištění odtoku šťáv při grilování.

 • Vysoký výkon: desky z litého hliníku

  Vysoce výkonné desky z litého hliníku s nepřilnavým povrchem pro snadné mytí.

 • Doporučuje šéfkuchař

  Produkt doporučuje šéfkuchař Ondřej Slanina.

 • Večeříme společně

  Společnou rodinnou večeři připravuje v Česku stále méně a méně rodin. Tento důležitý společenský rituál bohužel ztrácí na oblibě. U většiny případů je tomu na vině málo času a neznalost rychlého vaření. Společné večeře buďto odbýváme, nebo je přímo vynecháváme.

Příslušenství
Pokyny & manuál
Časté otázky
Ne. Jakmile bude jídlo připravené, zcela otevřete gril a vyjměte jídlo. Poté gril zavřete a stiskněte tlačítko OK. Gril nemusíte vypínat a znovu zapínat. Jakmile začnou kontrolky opět blikat, zvolte požadovaný režim. Předehřívací fáze by měla proběhnout výrazně rychleji než poprvé, protože grilovací pláty budou ještě horké. Jakmile Optigrill zvukovým signálem oznámí, že je připraven, otevřete gril, vložte druhou dávku jídla na grilovací pláty a pokračujte jako obvykle.
Jsou k dispozici 4 úrovně teploty, jak je znázorněno pomocí barevného indikátoru:
Zelená: 110 °C (230 °F až 257 °F)
Žlutá: 190 °C (356 °F až 383 °F)
Oranžová: 225 °C (428 °F až 455 °F)
Červená: 270 °C (518 °F až 545 °F)
Ne, jelikož snímače vaření nejsou v manuálním režimu aktivní.
Před čištěním nechte gril zhruba 45  minut chladnout. K odstranění silného znečištění na grilovacích plátech nebo po stranách grilu doporučujeme použít dřevěnou nebo plastovou špachtli. K vyčištění grilu a jeho částí použijte hadřík namočený v horké vodě. Gril nenamáčejte do vody. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo prostředky s obsahem alkoholu či benzínu, které mohou spotřebič poškodit.
Zařízení nebylo při vkládání jídla na grilovací pláty zcela otevřeno.
Řešení: Aby přístroj zahájil cyklus vaření, musí být přístroj před začátkem každého cyklu zcela otevřen. Pokud není, cyklus vaření se nespustí. Znovu tedy zcela otevřete gril, zavřete ho a stiskněte OK.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Zařízení zaznamenalo poruchu a možná je bude třeba opravit.
Pokud mezi dvěma cykly zařízení otevřete, přejde do bezpečnostního režimu a je třeba ho resetovat.
Pro dosažení nejlepších výsledků neotvírejte přístroj během cyklu vaření na dobu delší než 1 minuta. Přístroj RESETUJETE tak, že jej na 2-3 minuty vypojíte ze zásuvky a znovu zapnete cyklus vaření.
Pokud je vaše jídlo tenčí než 4 mm (jako například plátky slaniny), nemusí být detekováno.
Není to problém, jednoduše stiskněte OK pro potvrzení začátku přípravy.
Zařízení je třeba opravit.
Zahájili jste vaření před tím, že bylo dokončeno předehřátí.
Jak to napravit: vypněte zařízení, vyjměte potraviny, znovu zapněte zařízení a poté se vraťte do výběru programu a před vařením potravin vyčkejte, dokud předehřívání neskončí.
Pokud problém přetrvává, přestože dodržujete výše uvedenou radu: zařízení může vyžadovat opravu.
• Grilovací desky nebyly řádně umístěny na úchytky desek a proto nemohou čidla správně rozpoznat potraviny.
Pro napravení tohoto problému vypněte zařízení a nechte jej vychladnout. Poté vložte vařicí desku správným způsobem.
• Začali jste vaření potravin mezi deskami bez předehřátí.
Jak to napravit: vypněte zařízení, vyjměte potraviny, zavřete zařízení. Opět zapněte zařízení, zvolte a potvrďte program a počkejte, dokud nebude předehřívání dokončeno.
• Pokud problém přetrvává, přestože dodržujete výše uvedenou radu: zařízení může vyžadovat opravu.
Důvodem může být nedostatečné vyčištění pečicích desek.
Pro odstranění zbytků pokrmů doporučujeme umýt pečicí desky následujícím způsobem předtím, než je vložíte do myčky nádobí:
- Desky nechte odmočit v horké vodě s odmašťovacím saponátem na nádobí po dobu přibližně 30 minut.
- Obě strany desek vydrhněte pomocí houbičky nebo kartáče na nádobí, horké vody a odmašťovacího saponátu na nádobí.
- Opláchněte je.
- Vložte je do myčky nádobí.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.