TEFAL Inteligentní elektrický gril Tefal Optigrill+ Snacking&Baking GC714834

Inteligentní elektrický gril Tefal Optigrill+ Snacking&Baking GC714834 Dokonalé výsledky grilování masa od krvavého až po dobře propečené

Vždy perfektní výsledek grilování od krvavého po dobře propečený Přístroj OptiGrill+ Snacking&Baking, naše nejnovější inovace, obsahuje příslušenství pro přípravu slaných i sladkých pokrmů, které nabízí nekonečné možnosti pro pečení, vaření/ohřívání nebo opékání. Díky technologii „Automatického senzoru grilování“ se automaticky nastaví čas a teplota grilování podle tloušťky a počtu porcí na grilu, přístroj nabízí 6 programů (Burger, Drůbež, Sendvič, Klobása, Červená masa, Ryby) a režim pro mražené potraviny. Současně světelný indikátor umožňuje přímo sledovat přípravu: fialová barva pro předehřevmodrá a následně zelená pro začátek grilování, žlutá pro krvavé maso (rare), oranžová pro středně propečené (medium) a červená pro dobře propečené (well-done). Přípravu lze dokonale přizpůsobit chuti každého strávníka, prostě zvedněte víko, vyjměte upečené maso a nechte zbylé porce dále grilovat! Doplňkový manuální režim se čtyřmi nastavitelnými úrovněmi teploty vám umožní přípravu jakýchkoli potravin a je dokonale přizpůsoben i pro ovoce a zeleninu, které můžete grilovat přesně podle svých představ.

Referenční číslo: GC714834

Technologie „Automatického senzoru grilování“ s indikátorem stupně propečení pro vždy perfektní výsledky grilování

Seznamte se s přístrojem OptiGrill+ Snacking&Baking, naší nejnovější inovací s manuálním režimem a čtyřmi úrovněmi teploty pro nekonečné možnosti grilování. Součástí je i příslušenství pro přípravu slaných i sladkých pokrmů, které vám díky manuálnímu režimu se čtyřmi nastaveními teploty umožňuje pečení, vaření/ohřívání nebo opékání. Lze mýt v myčce, přístroj má tepelně izolované rukojeti pro pohodlnou manipulaci. Díky technologii „Automatického senzoru grilování“ OptiGrill+ okamžitě zjistí počet porcí na grilovací ploše a změří jejich tloušťku, aby mohl automaticky nastavit správnou teplotu a dobu grilování pro dokonalé výsledky. Světelný indikátor a zvuková signalizace umožňují přímo sledovat přípravu pro naprosto precizní grilování a přípravu masa přesně podle vašeho přání: krvavé, středně propečené nebo dobře propečené. 6 programů pro dokonalou přípravu pokrmů: Burger, Drůbež, Sendvič, Klobása, Červená masa a Ryby, a navíc režim pro mražené potraviny a manuální režim se čtyřmi nastaveními teploty. K dalším výhodám patří desky z litého hliníku s nepřilnavým povrchem, 600 cm2 grilovací plochy, která stačí pro 2 až 4 osoby, a velký tác na šťávu v úhlu 7° pro zachycení odkapávajících šťáv.
Základní prvky
 • 6 automatických programů a barevný indikátor stupně propečení pro vždy perfektní výsledky od krvavého po dobře propečené maso

  Manuální režim se 4 nastavitelnými teplotami pro grilování všech jídel

 • 6 programů přípravy pokrmů

  Pro různé druhy potravin: burger, drůbež, sendvič, klobása, červená masa, ryby.  

 • Indikátor průběhu grilování

  Sledujte postup přípravy pro vždy perfektní výsledky grilování masa, od krvavého po dobře propečené: indikátor ukazuje stav propečení a každou fázi hlásí zvukovým signálem, aby vám oznámil, kdy je jídlo připraveno podle vašeho přání!

 • Technologie „Automatického senzoru grilování“

  Automatické měření tloušťky: automaticky nastaví správnou teplotu podle velikosti a tloušťky kterékoli potraviny v rámci daných programů.

 • Lze mýt v myčce

  Desky z litého hliníku s nepřilnavým povrchem a tác na šťávu lze mýt v myčce.

 • Tác na šťávu o extra velkém objemu

  Velký tác na šťávu a desky v úhlu 7° pro zajištění odtoku šťáv při grilování.

 • Příslušenství pro slané i sladké pokrmy

  Obsahuje příslušenství pro slané i sladké pokrmy, které nabízí nekonečné možnosti.

 • Večeříme společně

  Společnou rodinnou večeři připravuje v Česku stále méně a méně rodin. Tento důležitý společenský rituál bohužel ztrácí na oblibě. U většiny případů je tomu na vině málo času a neznalost rychlého vaření. Společné večeře buďto odbýváme, nebo je přímo vynecháváme.

Příslušenství
Pokyny & manuál
Časté otázky
Ne. Jakmile bude jídlo připravené, zcela otevřete gril a vyjměte jídlo. Poté gril zavřete a stiskněte tlačítko OK. Gril nemusíte vypínat a znovu zapínat. Jakmile začnou kontrolky opět blikat, zvolte požadovaný režim. Předehřívací fáze by měla proběhnout výrazně rychleji než poprvé, protože grilovací pláty budou ještě horké. Jakmile Optigrill zvukovým signálem oznámí, že je připraven, otevřete gril, vložte druhou dávku jídla na grilovací pláty a pokračujte jako obvykle.
Jsou k dispozici 4 úrovně teploty, jak je znázorněno pomocí barevného indikátoru:
Zelená: 110 °C (230 °F až 257 °F)
Žlutá: 190 °C (356 °F až 383 °F)
Oranžová: 225 °C (428 °F až 455 °F)
Červená: 270 °C (518 °F až 545 °F)
Ne, jelikož snímače vaření nejsou v manuálním režimu aktivní.
Před čištěním nechte gril zhruba 45  minut chladnout. K odstranění silného znečištění na grilovacích plátech nebo po stranách grilu doporučujeme použít dřevěnou nebo plastovou špachtli. K vyčištění grilu a jeho částí použijte hadřík namočený v horké vodě. Gril nenamáčejte do vody. Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky nebo prostředky s obsahem alkoholu či benzínu, které mohou spotřebič poškodit.
Zařízení nebylo při vkládání jídla na grilovací pláty zcela otevřeno.
Řešení: Aby přístroj zahájil cyklus vaření, musí být přístroj před začátkem každého cyklu zcela otevřen. Pokud není, cyklus vaření se nespustí. Znovu tedy zcela otevřete gril, zavřete ho a stiskněte OK.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Zařízení dále nepoužívejte. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Zařízení zaznamenalo poruchu a možná je bude třeba opravit.
Pokud mezi dvěma cykly zařízení otevřete, přejde do bezpečnostního režimu a je třeba ho resetovat.
Pro dosažení nejlepších výsledků neotvírejte přístroj během cyklu vaření na dobu delší než 1 minuta. Přístroj RESETUJETE tak, že jej na 2-3 minuty vypojíte ze zásuvky a znovu zapnete cyklus vaření.
Pokud je vaše jídlo tenčí než 4 mm (jako například plátky slaniny), nemusí být detekováno.
Není to problém, jednoduše stiskněte OK pro potvrzení začátku přípravy.
Zařízení je třeba opravit.
Zahájili jste vaření před tím, že bylo dokončeno předehřátí.
Jak to napravit: vypněte zařízení, vyjměte potraviny, znovu zapněte zařízení a poté se vraťte do výběru programu a před vařením potravin vyčkejte, dokud předehřívání neskončí.
Pokud problém přetrvává, přestože dodržujete výše uvedenou radu: zařízení může vyžadovat opravu.
• Grilovací desky nebyly řádně umístěny na úchytky desek a proto nemohou čidla správně rozpoznat potraviny.
Pro napravení tohoto problému vypněte zařízení a nechte jej vychladnout. Poté vložte vařicí desku správným způsobem.
• Začali jste vaření potravin mezi deskami bez předehřátí.
Jak to napravit: vypněte zařízení, vyjměte potraviny, zavřete zařízení. Opět zapněte zařízení, zvolte a potvrďte program a počkejte, dokud nebude předehřívání dokončeno.
• Pokud problém přetrvává, přestože dodržujete výše uvedenou radu: zařízení může vyžadovat opravu.
Důvodem může být nedostatečné vyčištění pečicích desek.
Pro odstranění zbytků pokrmů doporučujeme umýt pečicí desky následujícím způsobem předtím, než je vložíte do myčky nádobí:
- Desky nechte odmočit v horké vodě s odmašťovacím saponátem na nádobí po dobu přibližně 30 minut.
- Obě strany desek vydrhněte pomocí houbičky nebo kartáče na nádobí, horké vody a odmašťovacího saponátu na nádobí.
- Opláchněte je.
- Vložte je do myčky nádobí.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.