TEFAL Parní generátor Tefal Express Power

Parní generátor Tefal Express Power Extra výkonný s jedinečným sběračem vodního kamene
Parní generátor Tefal Express Power nabízí snadnou a rychlou péči o oděvy a je kombinací praktických funkcí a nekompromisního parního výkonu: Nepřetržitý parní výstup 125 g/min, silný parní ráz 450 g/min k žehlení odolných záhybů a tlak čerpadla 6,5 baru pro dokonalé výsledky každý den. Objevte pokročilé funkce pro snadnější péči o oděvy: Dokonalé výsledky u všech látek bez rizika spálení, vyjímatelný sběrač vodního kamene, tichá technologie čerpadla a mnoho dalšího.

Referenční číslo: SV8130E0

Výkonný parní generátor s dlouhou životností, který usnadňuje péči o oděvy

Tefal Express Power nabízí řadu pokročilých funkcí a snadnou údržbu pro dlouhodobý výkon a obsahuje kompletní sadu funkcí pro snadnější péči o oblečení. Tento výjimečný parní generátor je vybaven dostatečným parním výkonem pro všechny vaše potřeby při žehlení každý den, s nepřetržitým parním výstupem 125 g/min, tlakem čerpadla 6,5 baru a extra silným parním rázem 450 g/min k vyžehlení i těch nejodolnějších záhybů.
Základní prvky
 • Extra silný parní výkon

  Nepřetržitý výstup páry 125 g/minutu přináší tlak čerpadla 6,5 baru pro rychlejší žehlení a syrový výkon parního rázu 450 g/minutu, který vyhladí i ty nejodolnější záhyby.

 • Systém bez nastavování

  Technologie bez nastavování zamezuje riziku spálení a poskytuje optimální kombinaci páry a teploty pro snadné a bezstarostné žehlení a dokonalé výsledky při každém použití.

 • Snadná údržba

  Přístroj, na který se můžete každý den spolehnout, se systémem vyjímatelného sběrače vodního kamene k zajištění dlouhodobého parního výkonu a snadné údržby.

 • Dlouhé žehlení

  Velká nádrž na vodu 1,8 l je navržená pro maximální autonomii a méně časté doplňování - s možností doplnit vodu během žehlení pro maximální praktičnost.

 • Snadné vertikální napařování

  Napařování choulostivých a velkých kusů prádla je snadné díky funkci vertikálního napařování, které je ideální pro úpravy na poslední chvíli a vyhlazení záhybů na oblecích a jiných visících textiliích, dokonce i na záclonách.

 • Vyrobeno ve Francii

  Navrženo a vyrobeno kompletně ve Francii při dodržení nekompromisních standardů kvality, které zajišťují nejlepší řemeslného zpracování a odbornost.

 • Opravitelnost po dobu 15 let

  Záruka opravitelnosti po dobu 15 let, s nízkými náklady a rychlým dodáním ze 6500 servisních středisek po celém světě v rámci našeho úsilí přispívat k ochraně životního prostředí a pomáhat snižovat množství odpadu.

 • Úspora energie

  Vysoce výkonný režim Eco ušetří až 30 % energie* a zároveň nabízí účinnou péči, která je vhodná pro všechny běžné oděvy. *V porovnání s použitím žehličky s parním generátorem s normálním nastavením

Příslušenství
Vlastnosti
VÝKON A PÁRA
Vertikální napařování    
Nastavení páry a teploty Bez nutnosti nastavování  
Steam output Professional (>120 g/min)  
Professional (>230 g/min)  
Your habits Long session of ironing  
Water tank capacity Large (> 1L)  
ŽEHLICÍ PLOCHA
Technologie žehlicí plochy Durilium airglide autoclean  
Koncentrovaný parní ráz na špici žehlicí plochy    
KOMFORT POUŽÍVÁNÍ
Pohodlná rukojeť    
Silence technologie    
Eco režim    
Systém zamykání    
Nádržka na vodu Vyjímatelná  
Průběžné doplňování    
Uložení šňůry Přívodní kabel  
ŽIVOTNOST
Sběrač vodního kamene    
Funkce na odstranění vodního kamene Vyjímatelný sběrač vodního kamene  
Upozornění na vodní kámen    
Pokyny & manuál
Časté otázky
Vyberte si desku, která je výškově nastavitelná, aby se přizpůsobila vaší postavě. Měla by být stabilní, abyste na ní mohla umístit vaši žehličku či parní generátor.
Deska by měla být perforovaná, aby pára mohla projít vlákny tkaniny a mohla je tak změkčit a usnadnit žehlení. Stejně tak i potah žehlícího prkna by měl umožňovat bezproblémový průchod páry.
Tato funkce vám umožní žehlit tkaninu na svém místě (např. pověšené záclony, oblečení na figurínách), nebo na ramínku. Díky tomu, že vyráběná pára je velmi horká, změkčuje vlákna a odstraňuje záhyby.
Chcete-li tuto funkci využít, nastavte tlačítko teploty do maximální polohy.
 • Nechte tkaninu na ramínku a jemně ji vytáhněte jednou rukou.
 • Přerušovaně tiskněte tlačítko ovládání páry přesunujte žehličku od shora dolů
 • Abyste zabránili poškození vláken, přesunujte žehličku několik centimetrů nad tkaninou
Poznámka: Nikdy nepoužívejte vertikální napařování na oblečení, v okamžiku, kdy jej má někdo na sobě.
Chcete-li, aby vaše žehlicí plocha zůstala nepoškozena, řiďte se následujícími radami: – Vždy položte žehličku na patu nebo základnu (v závislosti na modelu)– Dejte pozor, abyste žehličkou nepřejeli po abrazivních materiálech (knoflíky, zipy atd.)– Nikdy žehlicí plochu nečistěte abrazivními či kovovými materiály.
Lesklé stopy se mohou objevit zejména na tmavých látkách. Tmavé oblečení proto žehlete raději naruby a zvolte správnou teplotu.
Pokud žehlíte směsové textilie, nastavte teplotu vhodnou pro nejjemnější vlákno.
Důležité: Žehlička déle chladne než se rozehřívá. Doporučujeme tedy začít s žehlením textilií, které vyžadují nižší teplotu.
Pára je více či méně silná v závislosti na teplotním nastavení žehličky. Při nastavení žehličky na nízkou teplotu doporučujeme používat páru příležitostně. V opačném případě se na prádle mohou objevit kapky vody.
Žehlicí deska z materiálu Durilium:
Žehlicí desku pravidelně čistěte navlhčenou nekovovou čisticí houbičkou. Desku žehličky vyčistíte jednodušeji, když použijete vlhkou houbičku a desku otřete, když je ještě teplá. Předejdete tím také možné korozi.
Pokud máte potíže s očištěním desky žehličky, použijte tyčinku speciálně vyvinutou pro čištění žehlicích desek z materiálu Durilium.

Nerezová žehlicí deska:
Desku žehličky očistěte po vychladnutí vlhkým hadříkem nebo jemnou houbičkou.

žehlicí deska se samočisticí funkcí:
Doporučujeme otřít ještě teplou desku žehličky měkkým vlhkým hadříkem, nedojde tak k poškození povrchu.
Upozornění: Použití čisticího prostředku na nerez způsobí poškození samočisticí vrstvy žehlicí desky.
Před čištěním se ujistěte, že je spotřebič odpojen ze zásuvky a žehlicí plocha i odkládací plocha žehličky vychladly.
K čištění žehlicí plochy a základny nepoužívejte žádné čisticí prostředky ani prostředky na odvápnění. Nikdy neoplachujte žehličku ani její základnu pod vodou z kohoutku.

• Čištění základny:
Čas od času otřete plastové části měkkým, mírně navlhčeným hadříkem.

• Čištění sběrače vodního kamene:
Vyčkejte, dokud spotřebič nebude vypnutý po dobu alespoň 1 hodiny.
Vyjměte sběrač vodního kamene zvednutím a otočením klapky o čtvrt otočky.
Sběrač vodního kamene opláchněte pod tekoucí vodou a vraťte zpět do žehličky.

• Samočištění žehlicí desky (v závislosti na modelu):
Jestliže indikátor vodního kamene bliká, proveďte kroky popsané v tomto videu.
Jedná se o normální jev. Žehlička vytváří velké množství páry a tato pára na žehlicím prkně kondenzuje. Nějaké kapky se proto mohou objevit i pod žehlicí deskou a spadnout na podlahu.
• Používáte chemické odvápňovací prostředky nebo vodu s aditivy. Tyto produkty nikdy nepřidávejte do nádržky na vodu. Jedná-li se o tento případ, kontaktujte autorizované servisní středisko.
• Prádlo nebylo dostatečně vymácháno nebo žehlíte nový oděv, aniž byste jej vyprali. Prádlo vždy nechte důkladně vymáchat, aby na něm nezůstaly zbytky pracího prostředku nebo chemikálií z nových oděvů, které se mohou lepit na žehličku.
• Žehlička je příliš rozpálená, viz naše doporučení pro nastavení teploty v návodu k obsluze produktu.
• Používáte škrobicí prostředek. Škrobicím prostředkem pouze postříkejte rubovou stranu látky, kterou žehlíte.
Některé typy škrobu na prádlo a syntetické materiály se mohou na povrch žehličky lepit. Vyčistěte povrch žehličky.
Vnitřní části mohou při změně teploty vydávat kovové zvuky. Není to nic neobvyklého.
Pokuste se zařízení zapnout dle postupu uvedeného v příručce k zařízení a zkontrolujte, zda je zásuvka funkční (např. k ní připojte jiné zařízení). Pokud je zásuvka funkční, ale zařízení přesto nefunguje, nepokoušejte se ho rozmontovat ani opravit a zaneste ho do autorizovaného servisu.
Nepoužívejte své zařízení. Abyste předešli jakémukoli nebezpečí, nechte kabel vyměnit v autorizovaném servisu.
Ne, při aktivaci páry jsou zvuky a vibrace normální. Použití páry aktivuje funkci elektrického čerpadla.
Pokud je teplota žehličky nastavitelná (v závislosti na modelu), doporučujeme při nastavení žehličky na nízkou teplotu používat páru příležitostně.
Teplota na žehličce je nastavená na příliš nízkou hodnotu, která neumožňuje vytváření páry.
Ano, to je zcela normální. Čištění vnitřku žehlicí plochy umožňuje průtok vody.
Je třeba spustit samočištění žehlicí plochy. Viz kapitola „Údržba a čištění“ a „Jak mám odstranit vodní kámen z parního generátoru?“.
Ano, to je zcela normální. Operace samočištění aktivuje funkci elektrického čerpadla.
Ne. Hadičky a kabely jsou izolovány a chráněny, což je důkladně kontrolováno. Pokud však zjistíte, že je kabel poškozený, nechejte ho opravit v autorizovaném servisu.
Tento systém zabraňuje zanesení žehlící plochy. Její aktivní povrch odstraňuje vlákna a nečistoty, které se často přichytávají k ploše a nakonec zhoršují její skluz.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Pokud se domníváte, že některá část chybí, zavolejte prosím na středisko služeb pro spotřebitele a my Vám pomůžeme najít vhodné řešení.
Přejděte prosím do sekce span „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.