Engagement_Bandeau_934x198_CZ.jpg

Říkáme, co děláme, a děláme, co říkáme!

Každý den značka Tefal spolu se svými partnery usiluje o smysluplný pokrok směrem k dokonalosti. Respektujeme společné hodnoty: trvale udržitelný rozvoj, rovné příležitosti, vyváženou stravu každý den a zodpovědnou spotřebu.

Abychom se s těmito tématy vypořádali, definovali jsme pět priorit udržitelného rozvoje.

V prvé řadě společnost Tefal zajišťuje, aby její produkty byly vyráběny ve shodě s etickými zásadami, nejen v jejích vlastních továrnách, ale stejně tak u dodavatelů.

Také proto značka Tefal sepsala zásady zodpovědného využívání lidských zdrojů , zakazující jakoukoli diskriminaci a prosazující vzájemný respekt k lidem. V tomto ohledu značka Tefal klade velký důraz na zajištění bezpečného pracoviště pro své zaměstnance.

Třetí prioritou je pomoc komunitám. V oblastech, kde značka Tefal působí, vystupuje jako zodpovědný ekonomický subjekt. Pomáhá obchodníkům růst a také podporuje místní asociace v boji proti překážkám vstupu na trh nebo se účastní veřejných debat a diskuzí na téma výživy a zdraví.

Dnešní zákazníci požadují produkty, které berou v potaz zdraví a bezpečnost. Pro značka Tefal to znamená výrobu vysoce kvalitních produktů, které dlouho vydrží a umožní zdravé a chutné vaření.

V neposlední řadě pak společnost Tefal respektuje životní prostředí ve všech fázích životního cyklu produktů – od prvotního výzkumu, přes výrobu, přepravu, používání až po konec životnosti.

Věříme, že můžeme být lídrem ve výrobě produktů pro domácnost a přitom brát stále ohled na důležité hodnoty, jakými jsou sociální, environmentální a ekonomické zásady, které jsou ústředním prvkem našich činností.

Níže naleznete několik příkladů toho, co děláme.


 

Nové vaření je zdravé vaření

Výživa spočívá nejen v míchání ingrediencí. Klíčovou roli při přípravě jídla hraje to, v čem vaříte a jak to vaříte. Abyste mohli zdravě vařit, musíte se nejprve naučit, jak zachovat výživové hodnoty a kvalitu potravin (chuť, strukturu a vůni). A k tomu potřebujete šikovné pomocníky.

Na cestě ke zdravé a vyvážené stravě je třeba mít na paměti tři důležité faktory:

 • Méně oleje rovná se snadné a zdravé vaření.
 • Dobrá kontrola teploty vám umožní vychutnat si lahodná jídla a zachovat vlastnosti všech ingrediencí.
 • Rovnoměrné rozložení tepla zrychluje vaření a šetří čas i energii.
 •  

Nepřilnavý povrch, který proslavily pánve na smažení Tefal, nevyžaduje vůbec žádný olej, což je veliká výhoda z hlediska zdravého stravování.
S naší technologií Thermo-Spot se stanete přeborníkem v ovládání teploty a vykouzlíte dokonalá jídla. Budete jako skutečný šéfkuchař! Navíc vám nabízíme exkluzivní design a velmi vysokou odolnost.

+ Tefal

V současné době se zákazníci více než kdy jindy zajímají o své zdraví a životní prostředí. Naše ekologické informace zaručují nezávadnost nepřilnavého povrchu našich produktů.

To jsou závazky, které ctíme a na které jsme hrdi!

PROHLÉDNĚTE SI PRODUKTY

Bezpečné a spolehlivé produkty

Všechna pracoviště Groupe SEB včetně Tefal splňují environmentální požadavky normy ISO 14001. Každý nový článek průmyslového nebo logistického řetězce prochází důkladnými analýzami posuzujícími tuto shodu nebo vedoucími k jejímu dosažení.

Největší výrobní závod Tefal se nachází ve městě Rumilly ve Francii a vyrábí na 45 miliónů produktů denně. V rámci zdokonalování se každoročně snažíme snižovat náš ekologický dopad. Naše ekologicky odpovědná strategie nás vedla k zajištění hodnocení pánví na smažení během celé doby jejich životnosti, které zajišťuje asociace ENSAM (Ecole Nationale Supérieure des Arts et Métiers) a ověřuje QUANTIS. 

Díky tomu se nám podařilo prokázat, že vezmeme-li v úvahu odolnost produktu, je při dodržení shodných výrobních podmínek skutečný dopad pánví Tefal s nepřilnavým povrchem na životní prostředí výrazně nižší než u keramických pánví.  

Zaměřujeme se na výrobu produktů s dlouhou životností, které vás budou doprovázet spoustu let a pomohou vám užít si šťastné a lahodné chvíle s vašimi nejbližšími. Přitom šetříme životní prostředí.

 

Stáhněte si soubor

 

Vykouzlete dětem úsměv na tváři

Od roku 2010 každý rok zavádíme novou řadu produktů na podporu nutričních projektů organizace UNICEF.

Z každého prodaného produktu Tefal získá UNICEF nejméně 1 euro. Získané peníze pak slouží k nákupu potravin a nutričních doplňků pro podvyživené děti či na specifickou péči a vzdělávání rodičů ve správných nutričních návycích.

Od roku 2010 jsme organizaci UNICEF předali přes 1,5 miliónu eur. V roce 2011 jsme podpořili děti z Madagaskaru a rok nato děti z Indie a Jižní Afriky. V letech 2013–2014 je program věnován podvyživeným dětem v Burkina Faso.

I vy můžete změnit svět a pomoci dětem zakoupením jednoho z našich produktů zařazeného do partnerství s UNICEF:
 • Nádobí na vaření: pánve na smažení, hrnce na dušení...
 • Žehličky
 • Váhy

Objevte naše EKOLOGICKÉ produkty

Ve společnosti Tefal máme za cíl vyvíjet produkty, které vám pomohou vytvořit ta nejlahodnější jídla pro vaše nejbližší. Chceme však rovněž přispívat k ochraně naší planety. Proto nabízíme pestrou škálu kompletně recyklovatelných produktů.  

V roce 2010 jsme zavedli naše zásady ekologické odpovědnosti, a tím propojili ekologii a gastronomii Uvedli jsme řadu produktů Natura ze 100% recyklovaného hliníku a stěrky Enjoy vyrobené z 95% recyklovaného materiálu. Nyní představujeme další ekologické produkty, především první řadu nádobí na pečení ze 100% recyklovaného hliníku.  

100% recyklovaný hliník má 3 výhody:

 • Úspora energie: výroba produktů vyžaduje o 95 % méně energie oproti klasickému hliníku.
 • Ochrana světových rezerv hliníku: 1 tuna recyklovaného hliníku ušetří 4 tuny bauxitu*. Planeta si uchová své přirozené zdroje a sníží se množství nevyužitého odpadu. Malý krůček pro naše kuchyně, veliký skok pro Zemi.
 • Perfektní výsledky: díky rovnoměrnému rozložení tepla a rychlému zahřátí recyklovaný hliník zaručuje stejné výsledky jako klasický hliník.
 •  

Jako značka Tefal jsme se rozhodli postavit se za naši planetu a šetřit její zdroje Věříme, že používáním recyklovaného hliníku přispíváme k její ochraně.

Zobrazit více