Tefal EasyGrip

EasyGrip Velice praktický a nepřilnavý výrobek
 • Praktická, kompletní řada výrobků na pečení, která se díky velkým úchytkám snadno používá.

Tefal Easy Grip, široká řada robustních a velmi odolných výrobků s velkými úchytkami!

Easy Grip obsahuje širokou řadu forem na pečení a žáruvzdorného nádobí, které je vybaveno velkými úchytkami, takže je praktické a snadno se s ním pracuje. Zároveň je toto nádobí robustní a vysoce odolné.

Pečení pokrmů od koláčů až po pizzu si s odolnými a praktickými materiály užijete!
 • Díky velkým úchytkám je tato řada velice praktická a snadno se používá.
 • Díky silné uhlíkové oceli je tato řada dostatečně odolná, takže vám dlouho vydrží.
 • Díky strukturovanému nepřilnavému povrchu koláč z formy snadno vyjmete.
 • Pečeť kvality značky Tefal za konkurenční ceny!

Kromě toho řada Tefal Easy Grip obsahuje:

 • Vroubkovanou dortovou formu (27 cm)
 • Kulatou formu na koláč (23 cm)
 • Formu na chléb (12x25 cm)
 • Formu na muffiny (30 cm)
 • Formu na pizzu (34 cm)
 • Obdélníkovou formu na koláč (36x23 cm)
Základní prvky
 • Uhlíková ocel, robustní a odolný materiál

 • Velké úchytky zajišťují snadné zacházení a manipulaci s výrobkem

 • Díky strukturovanému povrchu lze koláč snadno vyjmout a nepřilepuje se

 • PFOA_free.jpg

  Safe non-stick coating

  Suitable for the whole family

Vlastnosti
Materiál CARBON STEEL  
Vnitřní vrstva/povrchová úprava NON-STICK EXCEPT SAUCEPANS , STEWPOTS & STOCKPOTS  
Vnější vrstva/povrchová úprava LAK  

Pokyny & manuál
Časté otázky
Vnitřní strana nádobí má vysoce odolnou, nepřilnavou povrchovou úpravu. Před prvním použitím vypláchněte nádobí teplou vodou, osušte je a nalijte do něj půl lžíce oleje na vaření. Opatrně rozetřete olej čistým hadříkem.
Vždy používejte dřevěné nebo plastové pomůcky. Nikdy nepoužívejte kovové pomůcky.
Ne. Všechny dortové formy jsou vyrobeny z hliníku. Protože hliník je kov, nelze jej používat v mikrovlnné troubě (mikrovlnnou troubu byste mohli poškodit). Existují rovněž pečicí formy Proflex, které nejsou vyrobeny z hliníku … ty se však rovněž nedoporučují k použití v mikrovlnné troubě.
Ne. Poškodil by se vnitřní povlak a forma by ztratila své nepřilnavé vlastnosti. Existují speciální pomůcky, kterými můžete do nepřilnavých forem dělat zářezy.
Formy Proflex se při poškození ostrým nebo tupým předmětem roztrhne.
Ne. Je určeno do trouby a nikoliv na plotnu. Při používání na plotně by se nádobí zdeformovalo.
Vymazávání olejem znamená opatření nádobí velmi tenkou vrstvou jedlého oleje. Před prvním použitím nádobí vždy umyjte ve vodě a vysušte. Nádobí zahřejte na velmi nízkou teplotu po dobu 30 vteřin, pak je odstraňte ze zdroje tepla a nalijte jednu čajovou lžičku rostlinného oleje. Pomocí papírového ubrousku rozetřete olej po celém povrchu. Pokud nádobí umýváte v myčce, měli byste tento proces pravidelně opakovat.
U horkovzdušných trub nepoužívejte skleněné nebo hliněné nádobí. Pečte na nižší než doporučovanou teplotu pečení a prodlužte čas pečení.
Ano, ale k vyčištění stačí houba a trocha mýdlové vody.
Když čistíte nelepivý vnitřek pečicí formy, nikdy nepoužívejte drátěnku, drsnou houbu ani prášek. Stačí houba, teplá voda a menší množství přípravku na mytí nádobí. Pokud chcete formu umýt v myčce, namažte ji opět před dalším použitím (viz část První použití nádobí).
• Dodržujte doporučenou dobu pečení,
• Dávejte přednost tmavě zbarvené kovové formě na koláč s nastavitelnou výškou a nepoužívejte hliněné, terakotové, porcelánové nebo skleněné formy na koláč
• Pečte ve správné úrovni: v případě horkovzdušné trouby uprostřed a v případě konvekční trouby ve spodní části,
• Nepoužívejte alobal.
Nelepivý povrch odolá všem známým chemickým produktům a jeho složení je takové, že při běžných podmínkách používání nedojde k jeho rozlomení ani oddělení. Pokud nádobí nebudete používat správně a omylem polknete částice povrchové vrstvy, nevzniká tím pro Vás žádné riziko. Částice povrchu nejsou toxické a jsou téměř kompletně inertní. Projdou tělem, aniž by se vstřebaly.
Pokud jakékoli nádobí přehřejete na příliš vysokou teplotu, začne se uvolňovat kouř. Kouř z nepřilnavého nádobí však nepředstavuje žádné riziko pro zdraví lidí ani zvířat, s výjimkou ptáků. Ptáci mají obzvláště křehký dýchací systém, a proto jsou citliví vůči kouři obecně. Stačí, když budete dodržovat správné zásady vaření a nebudete nádobí přehřívat.
Rozměry uvedené na obalu jsou obvykle vnitřní rozměry, ale malé přiložené schéma vždy ukazuje, čemu rozměry odpovídají. Ke správné interpretaci těchto rozměrů byste vždy měli použít toto schéma.
Všechny nepřilnavé povrchy obsahují PTFE, což je zkratka pro plastový polymer polytetrafluoretylen. Jedná se o kluzkou vrstvu složenou z molekul tetrafluoroetylenu, která obsahuje pouze uhlík a fluor. Nepřilnavý povrch je rezistentní vůči kyselinám nebo zásadám a při vaření zůstává stabilní. Francouzské, evropské a americké úřady schválily používání nepřilnavých povrchových vrstev PTFE pro kuchyňské nádobí. V podstatě se jedná o látku, která při styku s jídlem, vodou nebo čisticími přípravky nevyvolává žádnou chemickou reakci. V případě požití nepředstavuje pro tělo žádné nebezpečí. Stejně jako vláknina projde vaším tělem, aniž by byla absorbována. Nepřilnavý povrch je ze zdravotního hlediska natolik nezávadný, že je mnohdy využíván ve zdravotnictví k povrchové úpravě kardiostimulátorů a miniaturních trubiček nahrazujících tepny.
NE. Nádobí ani pomůcky TEFAL/T-fal s nepřilnavým povrchem neobsahují PFOA. Tuto skutečnost pravidelně ověřují nezávislé laboratoře, které zjišťují nepřítomnost PFOA v dokončených výrobcích. Od roku 2003 nezávislé laboratoře v mnoha zemích (INERIS ve Francii, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS ve Spojeném království, FABES Labs v Německu, MB Labs v Kanadě a SGS v Číně) pravidelně provádějí testování. Tyto testy systematicky potvrdily, že výrobky Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem neobsahují PFOA.
Při běžném používání dochází k opotřebení nepřilnavého povrchu jen velmi zřídka. Správným používáním a péčí zajistíte jeho lepší výkonnost po delší dobu. K opotřebení nepřilnavého povrchu dochází zpravidla v důsledku přehřátí, poškrábání a/nebo použití abrazivních čisticích prostředků. Přílišné přehřátí může mít za následek vysušení povrchu pánve a jeho odlupování. Na tento typ poškození se nevztahuje záruka. Pokud občas používáte vysoké teploty nebo jste pánev přehřáli, doporučujeme vám provádět její údržbu častěji.
V současné době panuje kolem nepřilnavých povrchů značný rozruch, který částečně souvisí s materiálem PFOA. Nepřilnavý povrch Tefal/T-fal je však vyroben z PTFE, což je zkratka pro materiál polytetrafluoretylen, jehož zdravotní nezávadnost je prokázána evropskými i americkými agenturami pro veřejné zdraví. PFOA a PTFE jsou dva zcela odlišné materiály. Stručně řečeno, nádobí Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem je vyrobeno z PTFE a neobsahuje PFOA. Společnost TEFAL i Groupe SEB zpřístupní výsledky všech pravidelných kontrol dokládajících absenci PFOA. Společnost Tefal/T-fal navíc již přes 20 let dodržuje závazek nepoužívat olovo a kadmium v kompletním sortimentu nádobí, aby zaručila nezávadnost všech svých výrobků. Tento závazek najdete v ekologických informacích Skupiny SEB.
PFOA je standardní anglická zkratka pro kyselinu perfluoroktanovou. PFOA je využívána pří výrobě mnoha produktů, například nádobí s nepřilnavým povrchem, obalů vhodných do mikrovlnné trouby, některých textilií, koberců odolných vůči skvrnám, krabic na pizzu neabsorbujících tuk atd. Společnost Tefal/T-fal zaručuje, že dokončené výrobky nebudou obsahovat PFOA, olovo ani kadmium, a potvrzuje, že výrobky Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem nejsou škodlivé pro zdraví spotřebitelů ani životní prostředí.
Nepřilnavý ani smaltový povrch našeho nádobí Tefal/T-fal neobsahuje ani kadmium, ani olovo. Zjistili jsme, že tyto škodlivé látky se mohou během mytí v myčce z výrobků uvolňovat a usazovat se na všech předmětech v myčce. Použití těchto kontaminovaných předmětů k přípravě jídla nebo konzumaci pokrmů má za následek požití kadmia nebo olova, které pak zůstávají v lidském těle. Proto veškeré naše nádobí již přes 20 let navrhujeme a vyrábíme tak, aby neobsahovalo ani olovo, ani kadmium. Tyto ekologické informace najdete na obalech všech našich výrobků Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem.
Nepřilnavý povrch Tefal/T-fal je technická vrstva vyrobená z polymeru s označením PTFE (polytetrafluoretylen). Právě PTFE propůjčuje nádobí nepřilnavé vlastnosti. Evropské a americké agentury pro veřejné zdraví prokázaly, že PTFE je inertní látka, která nezpůsobuje chemické reakce při styku s jídlem, vodou a čisticími prostředky pro domácnost. V případě požití nepředstavuje žádné nebezpečí. Tyto agentury pro veřejné zdraví rovněž potvrdily nezávadnost nádobí s nepřilnavým povrchem z PTFE. PTFE je ze zdravotního hlediska natolik nezávadný, že je mnohdy využíván ve zdravotnictví k povrchové úpravě kardiostimulátorů a miniaturních trubiček nahrazujících tepny. Tento materiál nachází uplatnění také při chirurgických zákrocích, kdy pomáhá pacientům s vážnými onemocněními ledvin. Rovněž některé kloubní náhrady jsou opatřeny povrchovou vrstvou z PTFE.
Skupina SEB v rámci svého závazku jakosti připravila ekologické informace o vlivu na zdraví a životní prostředí týkající se produktů Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem. Tento závazek zaručuje nepřítomnost PFOA, olova a kadmia v povrchových vrstvách Tefal/T-fal a tím tedy i nezávadnost našich výrobků s nepřilnavým povrchem pro životní prostředí a pro spotřebitele. Tyto ekologické informace vycházejí z analýz pravidelně prováděných nezávislými laboratořemi v mnoha zemích (INERIS ve Francii, ASAHI GLASS FLUOROPOLYMERS ve Spojeném království, FABES Labs v Německu, MB Labs v Kanadě, SGS v Číně) (odkaz na webové stránky laboratoří). Náš závazek najdete na webových stránkách společnosti Tefal/T-fal a na obalech nádobí Tefal/T-fal s nepřilnavým povrchem.
Vaše zařízení obsahuje četné obnovitelné nebo recyklovatelné materiály. Předejte je v místním sběrném středisku.
Přejděte prosím do sekce „Obchod s příslušenstvím“ na internetové stránce, kde můžete snadno nalézt cokoliv, co budete ke svému výrobku potřebovat.
Podrobnější informace naleznete v oddělení Záruční podmínky na této stránce.